Minyatür Sanatı

Minyatür sanatı bir tasvir geleneğidir. Minyatür sanatı yuzyıllardan beri kitap resimleme tekniği olarak varlığını sürdüren bu sanatın en belirgin özelliği konu odaklı olmasıdır. Bunun yanı sıra minyatür sanatında ince işçiliğin de önemi cok büyüktür. Gelenek olarak küçük resim olması dolayısıyla perspektif, ışık, gölge, hacmin olmaması minyatürün bir diğer özelliğini oluşturur. Ancak artık günümüzde tasvirlerde detaylar ön plana cıkmıştır.

Hayattaki her konu ister etnik, mitolojik ister dinsel hikayeler ister sehirler vs. minyatür sanatının konusu olabilir. Yani minyatür belli teknikler çerçevesinde resim yapmaktır aslında.

minyatür kursu

Minyatür Kursu

Bizler Levn Sanat Atölyesi olarak İzmir'de Kızlarağası Hanı üst katındaki atölyemizde kursiyerlerimize minyatür kursu vermekteyiz. Kursiyerlerimize minyatür sanatındaki temel teknikleri ögrettikten sonra tasarımın nasıl yapıldığı üzerine beyin fırtınası yapmaları imkanı veriyoruz. Minyatürde aslolan "oluşturmaktır" ilkesi üzerinde özellikle duruyoruz.

Yeni başlayanlar için ilk 6 haftada, el ve kalem egitimi desen tanıtımı ve renklendirme biçimlerini öğretiyoruz. Devam eden süreçte ise artık kompozisyon oluşturmalarını saglıyoruz.

Bizim için desen renklendirme de ayrıntıyı vurgulamak da cok önemlidir. Boylece bu sanatı icra edecek öğrenciyle minyatür sanatı arasında romantik bir bağ kurduruyoruz.. En önemlisi üretimden keyif almayı saglamaktır.

Misyonumuz geleneksel minyatür sanatımızı sanat severlerle buluşturmak ve bu geleneği ileri nesillere tasıyarak sanatın farkındalığını arttırmaktır.

Bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: 0 505 811 74 96

instagramxk

 facebookxk

MİNYATÜR ÇALIŞMALARIMIZ

Levn Sanat Atölyesi

Adres: 871 Sokak No:19 Üst Kat:110 Kızlarağası Hanı Hisarönü, 35250 Konak/İzmir

Telefon: 0505 8117496 

E-Posta: bilgi@levnsanat.com 

instagramxk

 facebookxk

 

 

©2020 Levn Sanat Atölyesi

Web Master: Özkan BAVLI

facebookxkinstagramxk